Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kampanya Afişlerini Görmek İçin Tıklayın 

İDEP'TEN HABERLERTürkiye Aile Platformu Toplantısı

İDEP, Genel koordinatörlüğünü Türkiye Kadınlar Dayanışma Birliği(TKAD-BİR) Başkanı Ayşe Serap ŞAHİNER’in üstlendiği, 21 Nisan 2012'de Ankara'da düzenlenen Türkiye Aile Platformu'nun toplantısına katıldı.Toplantıyı İDEP'in Genel Koordinatörü Nigar BAŞAR takip etti.
TÜRKİYE AİLE PLATFORMU, Türkiye genelinde aile odaklı çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmek, AİLE konusunda proje ve politikaların üretim sürecinde aktif rol üstlenerek küresel düşünüp, yerel ve özgün çözümler üretmek, başarılı çalışmaları uluslar arası düzeye taşıyarak güçlü, sağlıklı aileler ve nesillerin yaşadığı bir dünyaya ulaşma vizyonu ile kuruldu.
Toplantıya Türkiye’nin farklı şehir ve bölgelerinden 100’ü aşkın STK katıldı. Toplantının Kutlu Doğum haftasının son gününe rastlaması sebebi ile sıkça kardeşlik, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.
 Katılan tüm STK’ların, en önemli kalemiz ailemizi tehdit eden unsurlarla birlikte mücadele etme, güç birliği yaparak ailemize sahip çıkma konusundaki duyarlılık ve heyecanları toplantının verimli geçmesini sağladı.
Ailemizi tehdit eden en önemli tehlikenin televizyon olduğunun altı çizildi. Ailelerimizi bir araya getirmenin en etkin yolunun yemek masaları olduğu ifade edilerek “Yemek yerken ekranı kapat! Ekrana değil birbirine bak!” şeklinde bir hareket başlatma kararı alındı. Konu ile ilgili olarak Eğitimci Nurten CECELİ’nin hazırladığı bir CD katılımcılara dağıtılarak, kendi kurumlarında çoğaltarak dağıtmaları istendi.
Platformun mutabakat tutanağı, iç tüzüğü, vizyon ve misyonu ile organizasyon şeması hakkında bilgiler verilerek önümüzdeki bir yılın pilot uygulama olacağı, bu süre içerisinde yapılanmanın tamamlanacağı söylendi.
Herkesin dilek, temenni ve beklentilerini açıkça dile getirmesinin ardından bir sonraki toplantının dört ay sonra yapılmasına karar verildi.
İDEP adına toplantıyı takip eden Genel Koordinatör Nigar BAŞAR, katılımcı kurumların platformdan beklentilerini tespit etmek amacı ile yapılan çalıştayda grup moderatörlüğü de yaptı.