Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kampanya Afişlerini Görmek İçin Tıklayın


 

İDEP'TEN HABERLER


2010-2011 DÖNEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEN
DEĞERLER EĞİTİMİ SEMİNERLERİMİZ

"DEĞERLERE BAKIŞ" Konulu Değerler Eğitimi Semineri

1. Değerler Eğitimi Semineri ve 8. Bahar Çayları toplantısı
11 Ekim 2010 tarihinde 13.00 ile 16.00 saatleri arasında
Avcılar Müftülük binasında gerçekleştirildi.
Seminer, İDEP Koordinatörü ve Bahar Çayları Organizatörü Nigar Başar’ın selamlama konuşmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim okundu. Bahar Çayları organizasyonu bünyesinde davet edilen kurumlar ( Avcılar kadınlar grubu, İHH Beylikdüzü gönüllüleri, İLKADIM derneği, GÜLDER, ERDEMDER, KARINCA derneği, GİKAP ) yıl içinde yaptıkları çalışmalardan bahsettiler. Toplantıya misafir olarak katılan Küçükçekmece Müftülüğü Aile İrşat Bürosu’nda görev alan Mürvet Günel Faslı yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İnsani Değerler Platformu(İDEP)’nun da tanıtımını İDEP koordinatörü Nigar Başar yaptı. Konuşmasında İDEP’in kuruluş amacından,  çalışma planından, kampanyalarından, bireysel ve kurumsal üyeliklerin nasıl olacağından bahsetti.
Seminere, konuşmacı olarak davet edilen İmran Boztaş katılımcılarla değerlere bakış açısını paylaştı. Kampanya konusu olarak “dizi seyretmemeyi veya dizi sayısını azaltmayı, kazandığımız boş zamanları da faydalı şeylerle doldurmayı” teklif etti.

 


"KAYBETTİĞİMİZ ve KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN DEĞERLERİMİZ" konulu Değerler Eğitimi Semineri

2. Değerler Eğitimi Semineri, 13.00 ile 15.00 saatleri arasında Avcılar Müftülük binası konferans salonunda Hacer Gündüz'ün sunumuyla gerçekleştirildi.
Seminer, İDEP Koordinatörü Nigar Başar’ın İDEP’i tanıtmasıyla başladı. Konuşmasında, İDEP’in amacından, çalışma planından, birinci ve ikinci kampanyalarından bahsetti. Seminere konuşmacı olarak katılan Hacer Gündüz değerlerimize sahip çıkmamızın öneminden bahsetti. Asr suresini tefsir etti.”Hikmet, cesaret ve iffete sahip çıkmak adaletin sağlanması için gereklidir” dedi. Toplantıda “dizi seyretmemek veya dizi sayısını azaltmak, kazandığımız boş zamanları da faydalı şeylerle doldurmak” konulu 1. kampanyamızın anketi yapıldı.
Hacer Gündüz hocamızın konuşmasından sonra 1. kampanya konusunun değerlendirilmesi yapıldı. Misafirlerimiz kampanya ile ilgili fikirlerini bizimle paylaştılar.
1. Televizyon karı-koca'nın birbirleriyle sıkıntılarını paylaşmalarını engelliyor.
2. Tek olmadığımızı bilmek bizim için önemliydi.
3. Maalesef kızım ve arkadaşları internette Bihter kıyafetlerine bakıyorlar.
4. Televizyon aile fertleriyle birlikte seyredilmeli.
5. Filmleri olumsuzlayarak seyredersek daha çabuk etkilenilen filmlerden kurtulabiliriz.
6. Televizyon izlerken çok daha agresif oluyorum.
7. TRT yi izlemenizi tavsiye ederim
Toplantıya iştirak eden katılımcılardan 3.kampanya konusu ile ilgili fikirler alındı. Katılımcıların önerdikleri teklifler şunlardır.
*Çocuk Eğitimi
*Eşler Arası İletişim
*Hasta Ziyaretlerinin Yapılması
*Taziye Ziyaretlerine Önem Verilmesi
*Sofralarda Aile Üyelerinin Bir Araya GelmesiKADINLARDA Kİ DEĞER KAYIPLARI ve ÇÖZÜMLERİ"
Konulu Değerler Eğitimi Semineri


3. Değerler Eğitimi Semineri, 31 Ocak 2011 tarihinde
13.00 ile 15.00 saatleri arasında Avcılar Müftülük binası konferans salonunda Psikolog/ Aile Terapisti Mehtap Altaylar sunumuyla gerçekleştirildi.
Seminer, İDEP Koordinatörü Nigar Başar'ın selamlama konuşması ile başladı.
Mehtap Altaylar, kadınlarda görülen değer kayıplarından, eşler arası iletişimden, eşlerin birbirlerine davranışlarındaki hatalardan ve bu hatalara yönelik çözüm önerilerinden bahsetti. 3. kampanyamızın tanıtımı yapıldı."FARKINA VARAMADIĞIMIZ DEĞERLER"Konulu Değerler Eğitimi Semineri

4. Değerler Eğitimi Semineri 28 Mart 2011 tarihinde 13.00 ile 15.00 saatleri arasında Avcılar Müftülük binası konferans salonunda ÖZLENDER Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe PEHLİVAN'nın sunumuyla gerçekleştirildi.
Seminer, “Günde en az bir öğün ailemizle yemek yemek ve haftada bir, aile meclisini toplayarak ertelenen sorunları konuşmak” konulu 3. kampanyanın değerlendirilmesiyle başladı.
ÖZLENDER Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Pehlivan, sahip olduğumuz manevi değerlerimize sahip çıkmamızın öneminden bahsetti. Değerlerimizde ilk sıraya imanı koyduğunu ve kişi hayatına imanı bir değer olarak görüp yerleştirirse, kişiyi hakikate ulaştıracağını belirtti. İbadetin, selamlaşmanın, doğru söz söylemenin, affetmenin, hayatımızda kazandığımız tecrübelerin, samimiyetin, güvenin, bir araya gelmenin, sahiplenmenin değil sahip çıkmanın, sevmenin, konuşmanın, dinlemenin birer değer olduğundan bahsetti. 4. kampanyamızın tanıtımı yapıldı."DEĞERLERİN FARKEDİLMESİNDE BİREYİN ROLÜ” Konulu Değerler Eğitimi Semineri

5. Değerler Eğitimi Semineri, 23 Mayıs 2011 tarihinde 19.00 ile 21.00 saatleri arasında Avcılar Müftülük binası konferans salonunda ÖZLENDER Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe PEHLİVAN'nın sunumuyla gerçekleştirildi.
ÖZLENDER Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe PEHLİVAN, ailedeki değerlerden, bu değerlerin çocuklara nasıl yansıtılması gerektiğinden, gençler açısından değerlerin önemsenmemesinden bahsetti. 5. kampanyamızın tanıtımı yapıldı.
< önceki 1 - 2 >